Jdi na obsah Jdi na menu
 

Výstavy

<<<   >>>
 

Příspěvky

Další výstava z cyklu "Má Vlára" - tentokrát v Novém Hrozenkově

6. 8. 2022

A tentokrát v úžasných prostorách dřevěnice Památníku Antonína Strnadla 
pozvanka-na-vystavu_01.jpg 

 

 

Antonín Kostka vystavuje v Novém Jičíně

2. 6. 2022

a.kostka-pl-2_01_01.jpg
 
 
 

Fotoklub Beseda Otrokovice bude hostit výstavu Antonína Kostky

29. 3. 2022

Významný český krajinářský fotograf Antonín Kostka vystaví svůj známý cyklus Má Vlára tentokrát v Otrokovicích.pozvanka-na-vystavu-fotografii_01.jpg

Klikněte na obrzek pro zvětšení

 

Premiéra výstavy Antonína Kostky a Jana Tluky

17. 11. 2021

Dědictví otců Na stráních Bílých Karpat na moravsko-slovenském pomezí rostou do dnešních dnů prastaré ovocné stromy. Mnohdy zraku člověka ukryté mezi korunami divoce rostoucích jilmů, buků, dubů a jiných lesních velikánů. Připomínají nám, že i v těchto vzdálených a nepřístupných místech byly kdysi samoty a chudá políčka horalů. Dávno osiřely paseky a kamenité role! Před staletími v potu tváře vyklučené lesní hvozdy se bez péče hospodáře vrací i se svými sady zpět do lůna divočiny. Doposud však mnohdy i staleté stromy dávají bohatou úrodu ovoce, které poskytuje užitek toliko lesní zvěři.

V mlhavém listopadovém podvečeru na malých hřbitovech, před kulisou potemnělých karpatských hřebenů, mžikavě blikají plamínky svíček. Některé z nich i na hrobech dávno zapomenutých pracovitých sedláků a hospodářů… těch, kteří ovocné stromy na horských samotách vysazovali, roubovali, štěpili, šlechtili, chránili před zvěří i nepřízní počasí. Majestátné vysokokmenné stromy, před nimiž dnes s pokorou a obdivem stojím, jsou jejich tichým pomníkem. Vzácným a jedinečným dědictvím otců, zanechaným svým potomkům i generacím příštím.

Ovocné stromy v horách dožívají. Navzdory tomu však doposud zjara změní krajinu bělostnými květy v pozemský ráj a s příchodem podzimu bohatě plodí. Jejich čas bytí se ale neúprosně plní a na své pouti postupně dochází tam, odkud není návratu. Jdou stejnou cestou, jako před léty ti, kteří stáli u jejich zrodu. Obrovské, hrubě zvrásněné kmeny s proschlými korunami padají pod tíhou věků a náporem živlů za ohlušujícího lomozu na vlahou zem. Z úcty k odkazu otců se objektivem fotoaparátu snažím na citlivou vrstvu černobílého filmu zachytit osudy stromů. Stromů z dob dávno minulých, jejichž majestát zůstane pro časy budoucí zachovaný už jen na fotografiích…

Antonín Kostka, září 2021

 

pozvanka-vk_01.jpg

 Klikněte na pozvánku pro zvětšení.

 

Pozvánka na dvě výstavy

7. 7. 2019

pozvanka-vinoteka-b-b-2019_01.jpg

fotografeion-2019_01.jpg

 

Výstava Krajiny Karpat

10. 10. 2018

pozvanka-marco-polo-luhacovice-2018-mala.jpg

Několik obrázků z vernisáže je tady.

 

Výstava a křest knihy "Má Vlára" na krajském úřadu v Třenčíně objektivem Ing. Karla Korbiela z Fotoklubu Bohumín

22. 8. 2018

trencin-2018-14.jpg

Text připravuji, poklikem na obrázek vstoupíte do galerie.

 

Výstava Zdeňka Hartingera k jeho nedožitým 80. narozeninám

4. 8. 2018

pozvanka-zdenek-hartinger_01.jpgAntonín Kostka zahájil výstavu fotografií Zdeňka Hartingera k jeho nedožitým osmdesátinám, kterou můžete vidět v Památníku Antonína Strnadla v Novém Hrozenkově. Pro zvetšení klikněte na obrázek.